SAÇ EĞİTİM

Sağlıklı saç bakımı onu saf ipek gibi kabullenip tedavi etmektir. Ultra-sağlıklı saçlar için şampuanlama,fön ile kurutma ve genel bakım için aşağıdaki ipuçlarını uygulayın.
Sağlıklı saçlar için, özellikle saç tipinize ya da saç bakım ihtiyacı için tasarlanmış bir şampuan ile gün aşırı, hatta 3 günde bir saçınızı temizleyiniz. Saç pamuk gibi liflidir. Her gün bir pamuk T-shirt yıkarsanız, rengi solmaya başlar ve donuk hale gelir. Aynı şeyler sizin değerli saç telleriniz için de geçerlidir.

Şampuanlama önce, saç hala kuru iken, kökünden uca doğru tercihen saç derisi için özel fırça ile, saç derisine dikkat ederek, değişik yönlere doğru fırçalayınız. Bu saç uzamasını, kan akışını uyarır ve pullanma veya kaşıntıya karşı rahatlatır.

Şampuandan sonra, saç tipinize ya da saç bakım ihtiyacı için özel olarak tasarlanmış bir saç kremi kullanabilirsiniz. saç kalınlığına göre yeteri miktarda uygulayın. Yaklaşık 3-5 dakika kremi bekletin ve iyice soğuk su kullanılarak arındırın (ya da saçınızı yıkarken kullandığınız sıcaklıktan biraz daha soğuk olarak durulayınız). Soğuk su kullanımı, saç kütiküllerinin belirlenmesine, nem oranının artmasına ve saçınızın parlamasına yardımcı olacaktır. saç maskesi kullanıyorsanız, 10-12 dakika maskeyi bekletin ve durulama için yukarıda belirtilen adımları izleyiniz.

Duştan çıktığınızda, saçınızı, 5 dakikadan fazla bir havlu / türban ile sarılı tutmayınız. Havlu / türban, nemi emer ve saç gözeneklerin susuz kalmasına neden olarak, saçınızın elektriklenmesine neden olur ve şekil almasını güçleştirir. Kalın havlu yerine, ince yüzeyli emici havlular kullanmanız tavsiye edilir.

Her zaman saçınız ıslak iken (fırça değil) tarayınız. Saçınızı toplarken üzerinde metal olmayan saç tokası veya bandı tercih ediniz.

Saçınızı kurutmadan önce, kütikülleri canlı tutmak için iki-üç küçük damla Nutra-Blend Roots gibi saç bakım yağı (kısa ya da ince saç tipleri için daha az kullanın) uygulayınız. Elinize aldığınız yağı avuç içerisinde ovuşturduktan sonra saça yediriniz. Veya 10-20 cdm uzaktan spray halinde uygulayınız.

Avuç ile uygulanacak olursa, saçın ortasından uçlarına doğru yediriniz (kafa derisi için geçerli değildir bu uygulama). Saç neredeyse kuru ya da fön makinası ile kurutma işlemi yapmadan önce iki tane daha küçük damla uygulayın. Kurutmayı bitirdiğinizde parlaklık katmak için bir damla saçın ortasından aşağı doğru bir hareket uygulayarak saça canlılık ve parlaklık kazandırabilirsiniz.

Daha doğal görünüm için saçınıza en uygun şekillendiriciyi seçin ve uygulayın!!

Kuru / Kırılgan Saçlar

Haftada bir kez derin bakım, günlük te nemlendirme önerilir.

Kırıklar için:

Çatallaşmış saç uçları için;

Kimyasal İşlem Görmüş veya ısı Hasarlı saçlar için:

Saçınız, yeniden sağlıklı duruma gelinceye kadar, kimyasal işlemlerden (defrize, perma, boya vb)

kaçınınız.