DAX SUPERGRO SAÇ GÜÇLENDİRİCİ BAKIM YAĞI

Saç bakım yağları arasında favorilerime eklediğim bir üründen bahsedeceğim bugün; Dax Supergro Saç Bakım Yağı...
Saç bakım yağı
Dax Supergronun en önemli işlevi; saç uzamasını hızlandırıp dökülmeyi azaltması, saç ve saç derisini beslemesi, saçlarda yumuşaklık, parlaklık ve canlılık sağlaması, nem kaybına karşı saçın direncini arttırması ve saç uçlarını tedavi ederek kırılmayı önlemesi.
Saç bakım yağlarını arındırması zor olduğu için pek tercih etmiyoruz ama ne yazık ki onlar kadar da saçı besleyen maske yok. Ayrıca yazının sonunda saçınızdan kolay arındırmanın püf noktasını da vereceğim 😉
saç bakım yağı

Dax diğer bakım yağları gibi sıvı değil, renksiz vazelin kıvamında. Uygularken elinizde sıvılaşıp yağa dönüşüyor.
Dax Supergro Güçlendirici Bakım yağının içinde neredeyse saçın ihtiyacı olan her türlü yağ var;Jojoba yağı, Hindistan cevizi yağı, Çay özü, Papatya özü, Badem yağı, Aloe vera, Avokado özü, Susam yağı, Buğday özü, Fıstık yağı, Bitkisel yağlar ve mineraller...
Supergro
Nasıl kullandım?
Haftada 1-2 defa sadece saç diplerime 10 dk kadar parmak uçlarıyla masaj yaparak uyguladım. Eğer saçlarınızda boya varsa sadece diplerine uygulamanızı tavsiye ederim. Boyalı saçlarda bu tür yağ maskeleri sık kullandığımda saç rengimi matlaştırıyor.

Ürünü parmak uçlarımda ovalayarak elimin ısısıyla eritip o şekilde saç diplerime sürdüm. 1 saat kadar bekleyip duruladım.

beautybooop dax bakım yağı yorumları
Peki yıkarken?
Yıkama sırasında saçıma hiç su değdirmeden önce şampuanlıyorum. Evet yağ maskeli saçıma önce şampuanla masaj yapıyorum sonra azar azar suyla köpürterek arındırıyorum.

Her ihtimale karşı az bir miktar daha şampuan alıp her yerine yine güzelce masaj yaparak 2. şampuanla durulama işlemini bitiriyorum. Yıllardır bu şekilde kolayca yağı saçımdan arındırıyorum, kime tavsiye ettiysem bu zamana kadar memnun kaldı, deneyin mutlaka 😉

Benim yorumlarıma gelirsek; Dax Supergro Bakım Yağı'nı 3 aydır kullanıyorum, saçlarımı 2 kat daha hızlı uzattı inanılır gibi değil!
Saçlarımın boyadan açıcıdan ne kadar yıprandığını sürekli dile getiriyorum biliyorsunuz, onun için daha da hızlı uzamasını ve uçlarındaki yanıklardan kurtulmayı istiyordum aradığım ürünü buldum!
Saçlarım zaten açıcı işlem gördüğü ve fönden yandığı için kırık uçları onarmada bende çok kuvvetli etkisi olmadı, kestirmekten başka çarem yok maalesef!
Saç derimdeki etkisini de sevdim; yaz mevsimini bol deniz bol havuz şeklinde geçirmeme rağmen saç derim ne yağlı ne de kuru. Benim için saç bakım periyoduna eklenmesi gereken ürünlerden biri. Saçlarımda herhangi bir sorun olmasa da kullanmaya devam edeceğim.

Dax Supergro inceleme
Ben ayrıca kaş ve kirpiklerim içinde kullanıyorum 🙂 Kulağa garip geliyor belki ama saça iyi gelen doğal bir yağın kaş ve kirpiğe neden iyi gelmesin ki! mantığıyla sürdüm pırıl pırıl oldular hemde gürleştiler 🙂 Yalnız çok çok az ve dikkatli uygulamak gerekiyor, ben pamuklu çubukla sürdüm geceden sabaha kadar da durdum.
Ürünü tavsiye üzerine Watsons mağazasından indirimle 27 liraya aldım. Büyük kozmetik mağazalarından daha uygun fiyata da bulabilirsiniz.

Sizin favori saç bakım ürününüz hangisi? Daha önce Dax Supergro Saç Bakım Yağını Denediniz mi?